Стан озимих та перезимівля цього сезону

Озимі зернові: боротьба з бур'янами

В умовах теплої весни добре перезимували і бур’яни. Тому аграрії, що в цьому році внесли гербіцид з осені, отримали величезний плюс — відсутність зимуючих бур'янів дає час більш раціонально розподіляти навантаження на техніку і не організовувати внесення гербіцидів в «пожежному режимі».

Весняна обробкав такому разі або взагалі не знадобиться, або відтермінується на період сходів другої хвилі падалиці соняшника.
Якщо ж гербіцид з осені не вносився, то питання гербіцидного захисту стає більш нагальним.
Основну масу бур'янів на полі контролюють «універсальні солдати» Грінфорт:
Грінфорт Преміум 0,4-0,6 л/га (2,4-Д 2–етилгексиловий ефір, 452,42 г/л + Флорасулам, 6,25 г/л.)+ Грінфорт ТМ 750: 0,015-0,02 кг/га (Трибенурон-метил, 750 г/кг)+ Грінфорт Лип 0,2 л/га (Етоксилат нонилфенол)+ Грінфорт Харні 0,01-0,015 кг/га (Тифенсульфурон-метил 750 г/к)

В більшості випадків застосування такої базової схеми достатньо.
Ця осінь була тепла і волога, тому бур'яни активно розвивались з осені, і вже зараз ми бачимо в полях: зернових підмаренник чіпкий, ромашку непахучу, талабан польовий, мак дикий, кучерявець Софії та інші зимуючі бур'яни. При відповідній фазі підмаренника для такого видового складу зараз достатньо буде внесення «базових» гербіцидів.

А для полів з перерослим підмареником, осотами, падалицею імі- та трибенурон-стійкого соняшнику знадобляться більш інтенсивні гербіцидні схеми.
Далі ми розглянемо їх детальніше.