Хвороби озимих культур

Загроза для озимих - кореневі гнилі

Кореневі гнилі кожного року провокують втрати врожаю озимих, адже ці хвороби поширені майже скрізь. Навіть за слабко виражених зовнішніх симптомів грибкові хвороби здатні значно зменшити урожайність.

Є 5 основних видів кореневих гнилей.

Як із ними боротися, залежить від конкретного збудника і від рослини, що ним заражена.
Найбільш поширеними і шкідливими є фузаріозна, гельмінтоспоріозна, ризокторіозна, церкоспорельозна й офіобольозна кореневі та прикореневі гнилі. На одних і тих самих посівах можна виявити кілька видів збудників захворювань. Кореневі гнилі частіше проявляються на сходах і рідше на дорослих рослинах.  Кращий час для діагностики кореневих гнилей — фаза кущення. До цієї фази вже всі види, які можуть з'явитися (фузаріоз, ризоктоніоз, гельмінтоспоріоз) можна буде ідентифікувати в лабораторії, адже в полі це зробити практично неможливо. Прикореневі види гнилей, такі, як фузаріоз, гібелліноз, ризоктоніоз і церкоспорельоз потрібно шукати у фазу виходу в трубку, а офіобольоз проявляється не раніше молочної стиглості.
Шукати «кореневі гнилі» на сходах-трьох листах, як роблять багато фахівців, намагаючись показати недоліки конкурентів, це непрофесійно.

Головні профілактичні заходи — дотримання сівозміни, оборот скиби із закладенням рослинних залишків, подрібнення пожнивних залишків відразу після збирання, застосування деструкторів стерні. На другому місці — вибір протруйника.

Рекомендуємо:

  1. ГРІНФОРТ СТАР у нормі 1,5-2,0 л/га
https://greenfort-ua.com/products/seedtreatments/greenfortstar

  1. ГРІНФОРТ КТ 170 у нормі 2,5 – 3,0 л/га
https://greenfort-ua.com/products/seedtreatments/greenfortkt170