Гербіциди у досходовий період: особливості та правила

Чи виправдане застосування гербіциду у досходовий період ?

Недостатній контроль бур’янів збільшує ризик втрати врожаю на 30-60%, а у випадку масової їх появи — загинути може весь.

Грінфорт вирішив відповісти на досить розповсюджене запитання: чи виправдане застосування гербіциду у досходовий період.
Проблема забур’янення не лише агрономічна, але й економічна, адже крім нераціонального використання природних ресурсів, втрачається ефект від добрив, знижується продуктивний потенціал сорту чи гібриду, зростають виробничі витрати на додаткові агрозаходи тощо.

Слід пам’ятати, що рослини бур’янів виступають проміжними господарями у поширенні збудників хвороб та шкідників.
Особливо актуальна ця проблема в умовах звуження спеціалізації сівозмін та формування видоспецифічного набору бур’янів, які характерні для тієї чи іншої культури.
Польові спостереження свідчать, що найбільшої шкоди бур’яни завдають на ранніх етапах росту та розвитку сільськогосподарських культур, коли ріст їх повільний і можливість конкурувати з бур’янами низька. Цей період є гербокритичним для культур. Тобто захисту від бур’янів культури потребують саме в цей час, тому застосування гербіцидів у досходовий період є доволі поширеним та виправданим заходом в сучасних агротехнологіях. Тим паче, що у випадку слабкого ефекту ґрунтових гербіцидів, додатково можна застосувати післясходові продукти.

Надійні гербіциди: https://bit.ly/3ulbNf9