Гербіциди у досходовий період: особливості та правила

Знищуємо бур'яни та забезпечуємо вдалий старт ярим культурам

Грінфорт розповідає, як знищити бур’яни та забезпечити вдалий старт ярим культурам.


Щоб молоді проростки отримали сприятливі умови для росту та розвитку на ранніх етапах вегетації, їх необхідно:

захистити від негативного тиску бур’янів, що розвиваються значно швидше від культурних рослин і конкурують із ними за вологу, світло, простір та елементи живлення.

Комплексний та послідовний контроль бур’янів — одна із запорук реалізації генетичного потенціалу соняшника та кукурудзи, і розпочинати його необхідно ще до появи сходів культур.

Для того, щоб молоді проростки отримали необхідні елементи живлення, ґрунтову вологу, світло і простір, потрібно забезпечити їм сприятливі умови для росту та розвитку, в яких немає місця конкурентам у вигляді бур’янів. В протилежному випадку, ви зазнаєте суттєвих втрат майбутньої врожайності: так, за іноземними джерелами, кожен день спільної вегетації кукурудзи із бур’янами призводить до зниження врожайності на рівні 1,88 ц/га. Для посівів класичного соняшника забур’яненість дводольними та злаковими бур’янами на початку вегетації призводить до зниження врожайності в межах 0,4-0,9 т/га


Рекомендуємо обов’язково включити в технологію вирощування цих культур ґрунтові гербіциди, найкраще — багатокомпонентні, які характеризуються розширеним спектром контрольованих видів бур’янів і подовженим періодом захисної дії.


Цим характеристикам відповідає високоефективний ґрунтовий та ранньопіслясходовий (для кукурудзи) гербіцид системної дії ГРІНФОРТ ЕКСТРА (метолахлор, 312,5 г/л + тербутилазин, 187,5 г/л).

За рахунок оптимально підібраних діючих речовин він контролює максимально широкий спектр однорічних дводольних і злакових видів бур’янів, від яких потерпають посіви соняшника та кукурудзи —амброзію полинолисту, щирицю, підмаренник чіпкий, гірчицю польову, паслін чорний, лободу, талабан польовий, мишій (види),просо куряче та інші.