Захист "прапорцевого листа" від шкідників та хвороб

Що таке "прапорцевий лист" та чому його важливо захищати ?

Волога дощова погода, яка останнім часом панувала практично по всій території України, у поєднанні із подальшим підвищенням температури повітря створює сприятливі умови для розвитку та поширення небезпечних хвороб озимих зернових культур, а також розповсюдження шкідників.

За даними Home Grown Cereals Authority (HGCA) прапорцевий лист займає близько 20% від загальної площі культури. Цей орган безпосередньо відповідає за 43% майбутнього врожаю, а разом з колосом цей показник зростає до 65%

Головне завдання прапорцевого листа, колоскових лусок та самого колоса полягає у швидкому формуванні пластичних речовин, які стануть основою майбутнього насіння. Саме тому у цей нетривалий період (2-3 тижні) фотосинтез повинен сягнути свого піку. Але хвороби знижують рівень асиміляції рослиною речовин. Тож прояви окремих захворювань у фазі прапорцевого листа (BBCH 37-49) здатні в подальшому інфікувати й колос, що негативно вплине на кількісні та якісні показники вашого врожаю.

Ось чому Грінфорт наголошує на важливості подбати про захист посівів озимих під час захисту прапорцевого листа заздалегідь.
У наступних дописах розповімо, як саме захистити посіви та отримати якісний врожай.