Стан озимих та перезимівля цього сезону

Перезимівля цього сезону озимих зернових

Зима цьогоріч була сніжна, чим і сприяла успішній перезимівлі рослинам, адже було два серйозних зниження температури в січні і лютому цього року. Сніговий покрив зберігав посіви від вимерзання та стабільний стан озимих, коли були морози до -20-22 °C.
Справжня зима зі снігом і морозом дає надію на отримання високих врожаїв озимих зернових. Запаси вологи, помірне промерзання ґрунту – на початку сезону 2021 природа йде агрономам назустріч.

Станом на кінець березня 2021 року у різних куточках України маємо запаси вологи у метровому шарі ґрунту на рівні 140–220 мм — це найкращі показники з вологозабезпечення за останні роки.
Мінімальна температура ґрунту на глибині вузла кущіння у різних регіонах взимку коливалась у межах -9...-1ºС, що є значно вищою за критичну температуру замерзання озимої пшениці (-13...-17ºС).
Погодні умови березня у регіонах значно відрізнялися, але у всіх регіонах вони були сприятливими, і загрозливих явищ не спостерігалося.

У кінці третьої декади лютого — на початку першої декади березня переважала аномально тепла, як для цієї пори року, погода з незначною кількістю опадів протягом цього періоду.
Сніговий покрив на полях був практично відсутній (залишився лише в окремих місцях). Разом з тим, наявність мерзлого прошарку ґрунту не дозволяє проникнути волозі у більш глибокі горизонти та призводить до значного перезволоження його верхніх шарів.