Гербіцидний захист зернових

Гербіцидний захист зернових

Незабаром, зважаючи на погодні умови березня, агрономам потрібно буде задуматись про захист посівів озимих зернових від бур’янів.

Адже саме бур’яни «прокидаються» одними з перших серед шкодочинних організмів та намагаються відтягнути на себе частину ресурсів, закладених для культури.
Тож саме час Грінфорт поговорити про весняний гербіцидний захист зернових, можливі проблеми, що виникають здебільшого через погодні умови, та як уникнути деяких помилок.

Проблема весняного захисту зернових від бур’янів комплексна. На посівах зустрічаються як зимуючі бур’яни (а відповідно — перерослі), в основному це хрестоцвіті види: кучерявець Софії, грицики звичайні, маки, волошки, види фіалки тощо; так і коренепаросткові — види осоту, берізка польова та ранні і пізні ярі: лобода, гірчаки тощо. Тобто при плануванні захисту дуже важливо враховувати видовий склад бур’янів та фазу їх розвитку.

Рішення про проведення чи перенесення гербіцидної обробки потрібно приймати, знаходячись безпосередньо в полі. Якщо після зимівлі невисокий ступінь забур’янення, сходів ярих бур’янів не спостерігається та посіви гарно розвиваються, тобто не потерпають від конкуренції, то можна зачекати, наприклад, хвилі падалиці соняшника. Але знову, деякі продукти мають обмежене вікно застосування, тобто їх не можна використовувати, наприклад, після фази виходу в трубку.

Бажано обирати селективний для культури, надійний продукт, який проконтролює бур’яни в мінливих умовах і буде безпечний для культури та наступних ланок сівозміни.

І всім цим вимогам відповідають гербіциди Грінфорт:


  • ГРІНФОРТ ТМ 750 у нормі 0-25 г/га обприскування посівів від З-ої фази сім’ядолі до фази 6-ти листків. Осоти - фаза розетки. Підмаренник чіпкий – до 4-х кілець падалиця соняшнику – сім’ядолі 1-ша пара справжніх листків https://greenfort-ua.com/products/herbicides/greenforttm750